"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Konkursi 19. konkurss

Blaumaņa 19. konkursa noslēgums un apbalvošana

2. decembrī Ērgļos notika R. Blaumaņa literārās prēmijas 19. konkursa noslēguma pasākums. Pirms tam žūrija vērtēja un analizēja 146 domrakstus un izvirzīja 69 skolēnus uz apbalvošanu. Uzaicinājums uz pasākumu bija arī skolotājiem, kas jauniešus sagatavoja konkursam, un vecākiem.

Pasākuma diena bija burvīga – baltas kupenas, apsniguši koki, un mazliet uzspīdēja pat saule. Konkursantus jau rīta agrumā “Brakos” sagaidīja muzeja krājuma glabātāja Sanda Ekerte, kura aicināja saimes istabā padzert tēju, uzrakstīt vēlējumus un izbaudīt lauku mājas atmosfēru. Jaukai noskaņai skanēja mūzika, ko uz Blaumaņa klavierēm spēlēja “Meņģeļu” muzeja vadītāja Ieva Vilnīte. Saieta namā bija iespēja darboties radošajās darbnīcās. Pie Ritas Dudko varēja skaisti izrotāt rudens lapas, kuras ielaminēja, lai vēl ilgi būtu prieks par savu darbiņu. Vizma Veipa aicināja uz koka sagataves pamatnes izveidot savu dekorējumu tējas svecītei. TLM studijā “Ērgļi” varēja iepazīties ar aušanas tradīcijām un ieaust savu rakstu prievītē. Darbojās arī Kristīnes Liģeres gardo kūku kafejnīca.

Noslēguma ceremoniju vadīja Dailes teātra aktieris Gundars Silakaktiņš. Uzklausot Ērgļu apvienības pārvaldes vadītājas Elitas Ūdres uzrunu un žūrijas komisijas priekšsēdētājas Zintas Saulītes vērtējumu par konkursa darbiem, G. Silakaktiņš aicināja lielu paldies pateikt skolotājiem, kuri katrs saņēma pateicību un “Braku” kalendāru. Veicināšanas balvas žūrija piešķīra septiņiem konkursantiem no dažādām Latvijas skolām. Laureātu godā – pamatskolu grupā 1. vieta Loretai Lazdiņai no Jēkabpils 3.vsk., 9.kl., 2. vieta Hugo Mežiņam no Rīgas Valsts 2.ģimn., 8.kl., 3. vieta Annai Grīnbergai no Rīgas Valsts vācu ģimn., 9.kl. Vidusskolu grupā 1. vieta Alīnai Mušai no Ērgļu vsk., 11.kl., 2. vieta Lizetei Rudzītei no Valmieras Viestura vsk., 10.kl., 3. vieta Marikai Vanesai Karasai no Ogres tehn., 3. kurss.

Apbalvošanas pasākumā skolēnus sveica goda viesi – Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre, “Braku” muzeja vadītāja Zinta Saulīte, Ērgļu TIC konsultante Ilze Feldberga, veselības uzņēmuma grupas “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribkinska, LNB projekta “Kultūras kanons” koordinatore Anita Smeltere, Madonas novada TIC konsultante Ilze Stūre, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde, UNESCO LNK sektora vadītāja Inga Surgunte. Par muzikālajiem priekšnesumiem paldies Ievai Vilnītei un māsām Kristenai un Megijai Pickām. Pateicība žūrijai – Zintai Saulītei, Mārītei Breikšai, Indrai Ronei, Sanitai Dāboliņai un Sandai Ekertei. Pasākumā par prezentācijas slaidiem parūpējās apvienība “Mana Filmu Studija”. Paldies saieta nama kolektīvam par sirsnību un atbalstu. Lielais paldies finansiālajiem atbalstītājiem – Madonas novada pašvaldībai, Ērgļu apvienības pārvaldei, SIA „Apgāds Zvaigzne ABC”, A/S „Latvijas Mediji”, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, UNESCO, A/S „Repharm”, Dacei Blaumanei un Jānim Grāmatiņam, Gintam Krastiņam.

Kopā sanāca skaisti svētki – blaumaniski gaiši, apvīti ar humoru un dāsnumu. Nākamgad Blaumaņa konkursam jubilejas gads, un aicināsim piedalīties jau 20. reizi! Konkurss joprojām ir aktuāls un gadu gaitā nav zaudējis savu nozīmīgumu.

“Braku” muzeja vadītāja Zinta Saulīte

DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite