"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Konkursi 18. konkurss

Blaumaņa 18. konkursa pasākums Ērgļos

 

Decembris “Braku” muzejā nāk ar skaistiem svētkiem – R. Blaumaņa literārās prēmijas 18. konkursa noslēguma pasākumu. Šogad pēc diviem gadiem atkal tikāmies klātienē. Tas bija tik satraucoši, neaizmirstami un patīkami – redzēt domrakstu autoru sejas, viņu vecāku un skolotāju neviltoto prieku un konkursa organizatoru ierasto darba ritmu.

Šogad saņēmām 175 domrakstus, kurus bija iesūtījuši 173 skolēni. Čakli rakstītāji, kā ik gadu, ir Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, arī Cēsu Valsts ģimnāzija, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, daudz darbu ieceļoja no Ogres novada, no Rīgas un citām Latvijas vietām, tālākie rakstītāji – no Daugavpils, Rēzeknes, Balviem, Jelgavas, Tukuma, Ventspils.

Konkursa darbi tika vērtēti pamatskolu un vidusskolu grupā, kurā skolēni varēja rakstīt par sev tīkamo un saistošo tematu – ar galveno nosacījumu, ka domrakstam ir jābūt saistītam ar R. Blaumaņa personību un daiļradi. Žūrija izvirzīju 6 laureātus, 5 veicināšanas balvu ieguvējus, un daudziem tika piešķirtas atzinības par labiem un kvalitatīviem domrakstiem. Grūto un atbildīgo vērtēšanas darbu veica Zinta Saulīte – “Braku” muzeja vadītāja, Sanda Ekerte – krājuma glabātāja, Mārīte Breikša – latviešu valodas un literatūras skolotāja, Indra Rone – Ērgļu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Sanita Dāboliņa – grāmatu sakārtotāja un redaktore.

Konkursa noslēgums notika 3. decembrī. Rīta pusē bija iespēja paciemoties “Braku” muzejā, kur sagaidīja muzeja krājuma glabātāja Sanda Ekerte, bet pie klavierēm skaisti spēlēja un aicināja dziedāt “Meņģeļu” muzeja vadītāja Ieva Vilnīte. Saimes istabā silti kurējās krāsns, un katrs varēja pacienāties ar zāļu tēju vai kafiju un iebaudīt pīrādziņus.

Ērgļu saieta namā no pulksten 10.00 bija iespēja rosīties radošajās darbnīcās. Pie Ritas Dudko tika veidoti glīti un gaumīgi eglīšu rotājumi, pie Vizmas Veipas – zīmējumi uz koka ripiņām, bet TLM studijā “Ērgļi” varēja iepazīties ar aušanas tradīcijām. Darbojās arī Kristīnes Liģeres gardo kūku kafejnīca.

Pulksten 12.00 sākās apbalvošanas ceremonija, kuru vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs. Balvas pasniedza un labus vārdus domrakstu autoriem veltīja goda viesi – “Braku” muzeja vadītāja Zinta Saulīte un Annas Kuzinas mazdēls Gundars Āboliņš, veselības uzņēmuma grupas “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribkinska, Ērgļu vidusskolas direktore Gaļina Kraukle, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Kultūras kanons” koordinatore Anita Smeltere, Madonas novada pašvaldības tūrisma darba organizatore Sanita Soma un speciālists kultūras jomā Aigars Noviks, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Inga Surgunte un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre.

Kuri bija konkursa vislabākie rakstītāji? Pamatskolu grupā: 1. vieta – Terēza Elza Rone, Madlienas vsk., 8.kl., 2. vieta – Monta Pupina, Ogres Valsts ģimn., 8.kl., 3. vieta – Hanna Lukstiņa, Cēsu 1. psk., 7.kl. Vidusskolu grupā: 1. vieta – Agate Cipule, Rīgas Valsts 2. ģimn., 10.kl., 2. vieta – Sintija Rubene, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, 2. kurss, 3. vieta – Agnese Allena, Ogres 1. vsk., 12.kl.

Pasākumā liela nozīme konkursa atbalstītājiem – Madonas novada pašvaldībai, Ērgļu apvienības pārvaldei, SIA “Apgāds Zvaigzne ABC”, A/S “Latvijas Mediji”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, UNESCO, A/S “Repharm”, Dacei Blaumanei un Jānim Grāmatiņam, Gintam Krastiņam, Bruno un Ritai Bērziņiem, Mārītei Breikšai. Visi konkursa dalībnieki, skolotāji un organizatori saņēma speciāli pasākumam veidotu “Braku” kalendāru, kas drukāts tipogrāfijā “Erante”. Prezentācijas slaidus mākslinieciski skaistus veidoja Antra Diča-Milne no apvienības “Mana Filmu Studija”, kā arī rādīja deju kolektīva “Pastalnieki” priekšnesumus video formātā.

Konkurss noslēdzies, balvas sadalītas, un katrs no Ērgļiem paņēmis kaut ko blaumanisku un vērtīgu. Uz tikšanos nākamajā konkursā, kura nolikums uz skolām ceļos jau pavasarī. Lai gaišs, mierpilns un dvēseliski skaists Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

“Braku” muzeja vadītāja Zinta Saulīte

DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite