"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Jāņu ielīgošana

09.06.24.
22. jūnijā "Brakos" notika ielīgošanas pasākums.

Ielīgosim "Brakos"

22.jūnijā “Brakos” notika ielīgošanas pasākums, kurā skatītājus priecēja Ērgļu amatiermākslas kolektīvi. Fragmentus no R. Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos” atraktīvi un azartiski izspēlēja Ērgļu teātra aktieri (režisore Ieva Lapiņa). Varēja ieklausīties Alekša (Pēteris Nebars) un Antonijas (Elita Ūdre) dialogā, Joskes (Pēteris Nebars), Pindacīšas (Maiga Picka) un Ābrama (Andris Džiguns) komiskajās situācijās ar lakatiņiem, izbaudīt kārtējo krāsns uzsprāgšanu un Bebenes (Iveta Pedele) apvārdošanu pie pirtiņas. Nepārspējama bija Pindacīšas, Tomuļu mātes un Bebenes ķildošanās un laistīšanās ar ūdeni. Tā pa fragmentam vien varēja izdzīvot jautros notikumus “Silmaču” sētā, kurus papildināja jautra dancošana, ko prasmīgi un jautri izdejoja “Trimiņš”, “Rūdolfs” (vadītāja Antra Grinberga) un “Pastalnieki” (vadītāja Mārīte Taškāne). Paldies tautas mūzikas kopai “Pulgosnieši” (vadītāja Vineta Dāve), kuri dziedāja pie pirtiņas un kuplināja Tomuļu mātes un Bebenes dialogu. Paldies Ērgļu korim un vadītājai Marikai Slotinai-Brantei par ugunskura spēka vārdiem un jaukajām Līgo dziesmām. Šoreiz pasākumā izjutām zināmu “kustīgumu”, jo dažādi teātra skati un priekšnesumi bija pie atšķirīgām “Braku” ēkām.

Gan pirms ielīgošanas, gan pēc varēja uzkavēties uz izbaudīt darbnīcas. Pie Lailas Saulītes bija iespēja veikt uzdevumus par Līgo tradīcijām un R. Blaumaņa darbiem. Pie Ilzes Mailītes varēja aplūkot dažādus pašaustus audeklus un veidot savas Jāņu noskaņu somiņas. Andris Džiguns izrādīja savus māla darinājumus, bet kafejnīcā “KL Kūkas”, kā allaž, varēja izbaudīt gardās kūkas, pīrādziņus un dažādas uzkodas. Savukārt bērni priecājās par poniju, kurš katru izvizināja pa “Braku” pļaviņu saimnieces Lienas Bukovskas vadībā.

“Braki” ielīgoti, appušķoti un iesvētīti. Paldies visiem, kas iekrāsoja šo saulgriežu laiku, paldies par pozitīvo atmosfēru un sirsnīgo kopā būšanu. Vislielākais paldies pasākuma virsrežisorei Ievai Lapiņai. Mums kopā viss izdevās, un arī lietus tā pa īstam sāka līt, kad apmeklētāji jau bija devušies mājās. Uz tikšanos nākamajos saulgriežos!

 

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite